10 dní modlitieb

Pridal: 7. januára 2013

10daysKedy: každý večer o 18:00
Kde: tu
V nadväznosti na iniciatívu „Oživenie a reformácia,“ ktorá sa zrodila pri Generálnej konferencii Cirkvi adventistov s. d., chceme upozorniť na aktivitu s názvom „Desať dní modlitieb,“ ktorá sa má uskutočniť v termíne 9. – 19. januára 2013. Tému týchto desiatich dní modlitieb uvádzajú slová apoštola Petra v 2. Pt 1, 1 – 11. Oddiel opisuje to, čo je základom našej viery – priečky pomyselného rebríka vývoja charakteru a popis výsledkov pôsobenia Ducha svätého v nás.

Okrem štúdia zmieneného biblického oddielu sa môžete v rámci modlitebných stretnutí zamerať aj na príhovorné modlitby ohľadom vašich osobných zborových potrieb a tiež potrieb našej celosvetovej cirkvi. V nadväznosti na modlitebné stretnutia je sobota 19. januára príležitosťou pre vyjadrenie vďačnosti nášmu Pánu, ktorý vypočúva naše modlitby podľa svojej vôle.

Je pre nás vždy veľkou prednosťou, keď môžeme v našich zboroch spoločne plánovať pravidelné stretnutia venované štúdiu Božieho slova a modlitbám. Vzhľadom k tomu, že Generálna konferencia našej cirkvi predkladá „Desať dní modlitieb“ ako iniciatívu pre oživenie nášho duchovného života, chceme i my odporučiť vám, aby ste po konzultácii s vašim kazateľom využilitúto príležitosť – prípadne i v inom termíne, ktorý bude vhodný v rámci plánovania vášho zboru.

Prajeme vám všetkým Božie požehnanie, radosť pri štúdiu Božieho slova i zo vzájomného spoločenstva, ktoré môžeme prežiť pri modlitebných stretnutiach.

Text je voľne preložený z českého originálu, zaslaného 18. decembra 2012 Česko-Slovenskou úniou Cirkvi adventistov siedmeho dňa. List bol 20. decembra rozoslaný aj na zbory Slovenského združenia. V prípade záujmu o „Tematické listy,“ spracúvajúce témy na každý deň alebo o „Pokyny pre vedenie skupiny,“ kontaktujte prosím vášho zborového kazateľa, komunikátora alebo vedúceho zboru.
celý článok

prečítané: 1 276x Rubrika: Život cirkvi, Život zboru
Komentáre

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)