Malá biblia

Pridal: 7. októbra 2010

mala-biblia
Na portáli topky.sk je zaujímavá informácia o novovydanej Malej biblii

V týchto dňoch vychádza kniha kníh. Malá biblia je zmenšenou verziou exkluzívnej Zlatej biblie, ktorá pred rokom vyšla v limitovanom náklade a vzbudila na Slovensku veľký rozruch. Vypredala sa za neuveriteľných 6 dní a podobný záujem sa predpokladá aj pri Malej biblii. Jej grafické spracovanie, obsah a použité reprodukcie iluminácií sú rovnaké ako v Zlatej biblii, vďaka čomu sa tiež môže stať rodinným pokladom.

Bohato ilustrovaná Malá Biblia obsahuje kompletný text Starého aj Nového zákona. Takmer 300 reprodukcií iluminácií na 1072 stranách odhaľuje brilantnosť knižného umenia mnohých stáročí. Nájdete tu reprodukcie z historických kníh, od Svätováclavskej biblie, najstaršieho nemeckého rukopisu, až po Neapolskú bibliu s jej ohromným obrazovým bohatstvom.

Malá Biblia je spracovaná najmodernejšími tlačiarenskými výrobnými metódami, čo zaručuje jej kvalitu a dlhú životnosť. Celá je šitá v tvrdej väzbe s oblým chrbtom. Každý kus je balený do fólie a vložený do škatule, ktorá spĺňa ochrannú funkciu.

Toto jedinečné bibliofilské umelecké dielo je síce neobsahuje pozlátené doplnky, zlatorez a zlatotlač, no oproti Zlatej biblii je cenovo dostupnejšia pre širší okruh záujemcov. Reprodukcie krásnych iluminácií sú dôkazom majstrovstva umelcov minulých stáročí, aj preto sú starostlivo uschované v trezoroch Rakúskej národnej knižnice.

Biblia je najprekladanejšou a najpredávanejšou knihou na svete. Na Slovensku dlho chýbala Biblia, ktorá by mohla byť ozdobou rodinných knižníc. V roku 2002 vyšla Biblia s pôsobivými ilustráciami Gustava Dorého. Pre veľký záujem vyšla táto Biblia v roku 2006 v novom prevedení. Nová grafická úprava a pozlátené kovové razidlo na obálke knihu ešte viac zatraktívnili.

Pozrite si ukážky jedinečných ilustrácií v Malej biblii.
Objednávky

prečítané: 3 344x Rubrika: Napísali o nás a za nás
Komentáre

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)