MTM 2014

Pridal: 14. marca 2014

2014_03_10_Stiahnite-si-prednášky-Modlitebného-týždňa-mládeže_DO-TEXTU-300x426Všetkých mladých i mladých duchom pozývame opäť po roku k spoločne stráveným chvíľam pri príležitosti Modlitebného týždňa mládeže (MTM) 2014. Podobne, ako vlani, aj tohtoročné prednášky sa ponesú v duchu misie a služby. Podrobnejšie sa zameriame na Božie kráľovstvo i na to, o znamená pre nás a akú úlohu zohráva v Ježišovom učení.

„Keď Jána uväznili, prišiel Ježiš do Galiley a hlásal Božie evanjelium. Vravel: Naplnil sa čas a priblížilo sa Božie kráľovstvo. Kajajte sa a verte v evanjelium!“ (Mar 1, 14.15 – SEP)
Na mnohých miestach v evanjeliách čítame o tom, ako Ježiš hovorí o blízkosti Božieho kráľovstva. Svojich učeníkov a nasledovníkov, teda i nás, vyzýva k tom, aby činili to isté. Záležalo mu na tom natoľko, že v tom pokračoval dokonca aj po zmŕtvychvstaní. „Po svojom utrpení sa im štyridsať dní zjavoval a hovoril o Božom kráľovstve, aby tak mnohými spôsobmi dokázal, že žije.“ (Sk. 1, 3) Učeníci túto výzvu vypočuli a o Božom kráľovstve sa dopočulo mnoho ďalších ľudí. „Keď však uverili Filipovi, ktorý im hlásal evanjelium o Božom kráľovstve a mene Ježiša Krista, dávali sa krstiť muži aj ženy.“ (Sk 8, 31) „Pavol ostal celé dva roky vo svojom najatom byte a prijímal všetkých, ktorí k nemu prichádzali. Ohlasoval Božie kráľovstvo a učil o Pánovi Ježišovi Kristovi s úplnou odvahou a bez prekážok.“ (Sk 28, 29.30) Ježišova výzva platí aj dnes pre nás. „A toto evanjelium o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete na svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec.“ (Mat 24, 14)
Autori jednotlivých prednášok Modlitebného týždňa mládeže rozoberajú Ježišove kázania, podobenstvá a zázraky. Spoločným mottom je: „Do večného života môžete vstúpiť už teraz; teda skôr, než čas vystrieda večnosť.“ Vstúpte doň hneď dnes! Nechajte sa premeniť. Prinášajte zmierenie. Hľadajte spravodlivosť a milosrdenstvo. Zmeňte svoje zbory na okná, cez ktoré budú môcť iní zazrieť prichádzajúce Božie kráľovstvo.


upútavka video Fero Kolesár

prečítané: 1 408x Rubrika: Mládež, Život zboru
Komentáre

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)