Generálna konferencia Atlanta 2010

Pridal: 26. júna 2010

Náš kazateľ František Kolesár s manželkou Ingrid sa zúčastňujú ako delegáti za Slovenské združenie na zasadaní Generálnej konferencie našej cirkvi v Atlante, USA.
Prinášame zopár postrehov.

video z cesty
práca a zábava – čo sa dá vidieť a počuť
práca a jedlo
[nggallery id=47]
veľa fotiek nielen z Atlanty
nový predseda cirkvi
gcsession
news
youtube
facebook
twitter
hopetv

Pozdravujeme Slovensko z ďalekej Atlanty.
Do Atlanty sme šťastne dorazili v utorok vnoci. Stredu sme využili na aklimatizáciu. Je tu o šesť hodín menej ako na Slovensku, horúčavy nad 33C s vysokou vlhkosťou, všade naokolo betónová džungľa, na izbe nám neprestajne hučí klimatizácia. Žiadne normálne obchody v centre.
Počas aklimatizacie sme sa zaregistrovali a obzreli si areál a haly kde sa uskutočňuje GC 2010.
Po obhliadke Georgia congres centra a prejdení si okolia hotela sme zmorení horúčavou ďakovali za vychladenú izbu a hukot klímy nerušil vôbec naše sny o Slovensku.
Štvrtok už bol pracovný. Zabezpečené máme obedy a večere. Prvá úloha, ktorá nás čakala, boli raňajky. V hoteli sú drahé a tak sme skúšali kde sa dá dobre a lacno najesť, kedže zásoby z domova došli. Po raňajkách sme ešte potrebovali nájsť potraviny a urobiť si zásoby na ďalšie rána. Po obede o 14:00 začalo oficiálne rokovanie GC.
Schválili sme program, agendu a podobne. Potom sme sa rozdelili po divíziach a vytvorili prípravné výbory. Ako prípravný vybor sme navrhli členov do menovacieho výboru. Na GC sa bude voliť nové vedenie GC ale i našej divízie.
Po večeri sme počúvali a hlasovali o správe predsedu cirkvi Jana Poulsena. Končili sme o 21:00 miestneho času, teda o 3:00 SEČ (piatok 25.6.2010 u vás).
Unavení sme sa vrátili na hotel a išli spať pretože v piatok nás čaká náročný deň. Od 9:00 do 12:00 bola podana a odhlasovaná správa tajomníka cirkvi brata Bediaka. Po obede od 14:00 do 17:00 bola podaná a odhlasovaná správa hospodára cirkvi brata Lemana.
Medzi správami sme hlasovali o návrhoch menovacieho výboru. Zvolili sme nové vedenie cirkvi. Predsedom sa stal brat Ted Wilson, tajomníkom brat G T Ng, a hospodárom zostal brat Leman.
Po večeri začal sobotný program.
S prianim požehnanej soboty končim tento mail a pozdravujem bratov a sestry.
JFK
Atlanta ako mesto funguje inak, ako niektoré z našich miest, i keď to nie sú veľkomesta, a po tejto stránke (veľkosť a počet obyvateľov) sa nedajú porovnávať. To prvé čo udrie do očí je, že centrum nie je určené pre normálny život. A pokiaľ ide o význam slova centrum, tak je to nie je centrum ako má Žilina, ale skôr centrum ako má Považská Bystrica. Čiže nič centrálne tam nie je. Žiadne námestie, kostol, či ulica. Proste centrum je zhluk výškových budov. A centrum znamená, že pešo sa domov človek nedostane. V centre sú v podstate hlavne hotely, výškové budovy s kanceláriami veľkých spoločností, kongresové centrá a haly, pozemné, nadzemné i podzemné parkoviská, múzea a reštaurácie. Nie sú tu bežné obchody, ani nákupné strediska. Po uliciach zvlášť večer sa potulujú bezdomovci. Majú sa tu dobre, lebo je tu teplo. Večer teplota neklesne pod 22C. Cez deň je väčšinou nad 30C. Centrum nie je vhodne na romantické denné, alebo večerné prechádzky. Nie je čo vidieť, chodníky sú rozpálené, horúčava vysiľujúca. Bezdomovci ochotní poradiť s tým, že za svoje služby chcú zaplatiť, peniazmi, cigaretou a pod. Čo je zaujímavé ani jeden nebol opitý. Nie je úplne jednoduché sa dostať k alkoholu. Na druhej strane je tu veľa miest kde sa dá ísť a pozrieť si niečo zaujímavé. Atlanta nemá historické pamiatky, ale vyvažuje to atrakciami. Atlanta má najväčšie akvárium, kde sa okrem pozerania môžu návštevníci rýb aj dotýkať. Potom sú tu múzea. Takmer na všetko. Na Coca-colu, na patriotizmus, je tu múzeum zamerané na históriu, na umenie, o Martinovi Lutherovi Kingovi, múzeum o autách.
Záver:
V centre Atlanty sa býva v hoteli, je sa v reštaurácii, chodí sa do prace a nakoniec sa cestuje domov. Zasadne sa netreba zdržovať vonku. Centrum neponúka žiadnu estetiku.
JFK
Atlanta najviac energie spotrebuje nie na ohrev, ale na chladenie. Všetky budovy, alebo haly, akokoľvek veľké, sú klimatizovane. Všetky izby, koľkokoľvek ich je, sú chladene. Nepoužíva sa tu klimatizácia ako ju poznáme. Okna sa zásadne neotvárajú. Na hotely sú skla namiesto obvodových stien bez možnosti ich otvoriť. Klíma je skôr vzduchotechnika s termostatom. Vetrá sa vzduchotechnikou. Všetky miestnosti majú takú teplotu, že muži v oblekoch sa nepotia a ženy v letných sobotných šatočkách sa trasu od zimy. V menších priestoroch ako je hotelová izba si treba zvyknúť na hluk vzduchotechniky a na chladný prúd vzduchu v miestnosti keď termostat spustí vzduchotechniku. Na druhej strane je zabezpečené prúdenie vzduchu, vzduch je čistý, prachu je málo, necítiť žiaden smog. Okrem miestností sa chladia tekutiny. Všetky tekutiny sa podávajú studené s možnosťou dať si do nich ľad. Ľad je k dispozícii všade. Na hoteli na každom poschodí, v jedálni, v reštauráciách. Chladené sú samozrejme aj všetky dopravne prostriedky. Autá, metro, autobusy, vlaky. Chladno je všade okrem prírody.
Záver:
Normálne sa dá žiť iba v uzavretých priestoroch. Vonku prežijú iba rastliny. Od trávy až po stromy. Prekvapujúco je všetka flóra zelená.
JFK

prečítané: 2 969x Rubrika: Život cirkvi, Život zboru
Komentáre

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)