Konferencia Slovenského združenia Cirkvi adventistov siedmeho dňa v Považskej Bystrici

Pridal: 6. júna 2011

logo_k2011a100
Slávnostná bohoslužba pri príležitosti konferencie Slovenského združenia Cirkvi adventistov siedmeho dňa
Kedy: v sobotu 18. júna 2011
Začiatok: 9:00, 11:30, 15:00
Kde: v športovej hale v Považskej Bystrici.

videozáznam

Na túto výnimočnú slávnostnú bohoslužbu vás všetkých pozývame a veríme, že bude príležitosťou dôstojne osláviť Pána Boha a vyjadriť mu vďačnosť za jeho požehnanie a vedenie cirkvi. Prosíme, aby ste sa spolu s nami modlili za požehnaný priebeh konferencie. Pracovné zasadania konferencie delegátov aj slávnostná bohoslužba sú otvorené.

pb mapasportova_halaAko k športovej hale ?
Z diaľnice: exit 169 (Považská Bystrica – centrum), na semafore vľavo, smer Rajec, parkovisko pri Tescu.
Od Púchova: cez Orlovský most do centra, rovno smer Rajec, parkovisko pri Tescu.
Od Bratislavy po starej ceste: na semafore doprava smer Rajec. parkovisko pri Tescu.
Od Žiliny po starej ceste: na semafore doľava smer Rajec, parkovisko pri Tescu.
Zo železničnej a autobusovej stanice: smer centrum, smer Rajec, Tesco. Linky MHD 3,4, smer Tesco.
GPS 49o06´09″ N, 18o27´43″ E

koncert2011

Program:
9:00-10:10 – Videoprezentácie detí, mládeže, Klubu Pathfinder, Adry, Štúdia Nádej, Vydavateľstva Advent-Orion, prestriedané piesňami.
11:30-12:30 – slávnostná bohoslužba
15:00-17:30 – Benefičný program pri príležitosti dní mesta Považská Bystrica. Benefičná zbierka organizovaná humanitárnou organizáciou ADRA bola venovaná na podporu krízového centra Čakanka.Priamy prenos cez internet na www.hopetv.cz .
Internetový prenos zabezpečuje www.PlayMax.sk poskytovateľ verejných internetových služieb.

V nedeľu 29. mája sa v Banskej Bystrici sa stretli delegáti konferencie Slovenského združenia Cirkvi adventistov siedmeho dňa na svojom prvom pracovnom zasadnutí.

O týždeň neskôr 5. júna sa uskutočnilo zasadnutie pracovných výborov a rokovania pokračovali 12. júna opäť v Banskej Bystrici. Na tohtoročnú konferenciu Slovenského združenia bolo pozvaných celkom 89 delegátov, z toho 17 zo západného Slovenska, 19 zo stredného Slovenska a 19 za zbory na východe. Spolu s nimi bolo delegovaných ešte 17 kazateľov a 17 zástupcov cirkevných inštitúcií. Výsledky zasadania.

Konferencia hodnotila prácu cirkvi za posledné 4-ročné obdobie, zvolila zodpovedných činovníkov za jednotlivé oddelenia, vytýčila smer a plány pre blízku budúcnosť a nakoniec vyvrcholila slávnostným zhromaždením v sobotu 18. júna v Považskej Bystrici.

Bola predstavená vízia cirkvi. casdlogo

viac foto aj tu

Pozrite si reportáž zo spravodajstva TV Považielogo tv považie

 

 

„Skôr než sa pokúsim slovami vystihnúť ako vidím cirkev za posledné roky i to čo by sa malo zmeniť, chcel by som vyjadriť poďakovanie nášmu Nebeskému Otcovi, Stvoriteľovi, Záchrancovi a Pánovi za milosť, dobrotu, lásku. Taktiež aj za skúšky, úlohy, možnosť rastu v milosti aj poznaní. I za to ako múdro a milostivo vedie tento svet a nás všetkých. Prial by som si aby sme si toto vždy uvedomovali a žili pod vplyvom vedomia vďačnosti k Nemu – Otcovi, Synovi a Duchu Svätému.

Chcel by som vyjadriť vďaku Bohu aj za celú cirkev, sestry, bratov, mládež, deti, kazateľov, kolportérov, za všetky oddelenia, inštitúcie ich zamestnancov aj všetkých tých, ktorí z lásky a dobrovoľne konali to, k čomu ich viedla láska k Bohu a jeho dielu na Zemi,“ znie odkaz predsedu Slovenského združenia Mgr. Karola Badinského adresovaný účastníkom konferencie i všetkým členom cirkvi.

„Ako veriaci ľudia a obyvatelia planéty, ktorá je poznačená hriechom, sebectvom a všetkým čo s tým súvisí, sme prešli ďalší štvorročný úsek na ceste k večnosti v prítomnosti Pána a Spasiteľa. Obidve tieto skutočnosti hrali svoju úlohu aj počas tohto obdobia – viera aj pozemskosť. Priali by sme si, aby tá línia od pozemskosti k stále viac rastúcej viere mala stúpajúcu tendenciu,“ pokračuje K. Badinský.

Cirkev adventistov siedmeho dňa patrí medzi 18 registrovaných cirkví a náboženských spoločností v Slovenskej republike. V súčasnosti má 2197 členov, ktorí sa na sobotných pobožnostiach schádzajú v 41 zboroch a 13 skupinách. Celosvetovo patrí k spoločenstvu viac než 16 miliónov adventistov a v rôznych krajinách a kútoch sveta sa nachádza 68 225 zborov, kde sa veriaci schádzajú každú sobotu. Adventisti pôsobia v 206 krajinách sveta z celkovo 232 uznaných Organizáciou spojených národov. Patria medzi najrýchlejšie rastúce cirkvi sveta. Aktuálny index rastu je približne 1 milión nových členov každý rok. Cirkev sa globálne kvantitatívne zdvojnásobí každých 12 rokov. Najväčšia koncentrácia adventistov je v Strednej a Južnej Amerike, Afrike, na Filipínach a v mnohých iných oblastiach sveta.

prečítané: 9 073x Rubrika: ADRA, Život cirkvi, Život zboru
Komentáre

„… a ešte – ohľadom konferencie, zvládli ste to na výbornú – technika, video, teplý obed, program pre deti – všetko bolo super – bolo to na vysokej kultúrnej a technickej
úrovni, nech Vás Pán vedie vo Vašej ďalšej práci – ste skvelí team – považania
…..len by to mohlo trvať aspoň 2 dni, aby sme sa stihli porozprávať – vždy to tak rýchlo ubehne …
p.s.: …..a SVETLO – to bol dobrý nápad – nikomu sme netlieskali 2x :-))“

Pridal: Lučenec at 20. júna 2011

„Ukázalo sa tiež, že spojenie sobotného konferenčného odpoludnia s benefičným koncertom a verejnou zbierkou určenou na dobročinný účel mení atmosféru soboty a dáva všetkým zúčastneným signál, že cirkev tu nie je len sama pre seba. Do budúcnosti by to mohla byť inšpirácia aj pre ostatné združenia a úniu. Vystúpenie zástupcu krízového centra v Považskej Bystrici, jeho verejné ocenenie cirkvi adventistov za tento počin, prítomnosť riaditeľa slovenskej ADRY to všetko núti diváka byť menej kritický na úroveň programu a viac byť citlivý na účel, ktorý program sleduje. Vyše 1200 účastníkov konferencie vyzbieralo v tretej zbierke (dve „bohoslužobné“ boli dopoludnia) pre Krízové centrum Čakanka vyše 2500 €.“

Celý článok:
http://mpavlik.casd.cz/2011/06/19/konferencia-sz/

Pridal: predseda ČSU at 20. júna 2011

,,Neviem, komu podakovat, ale som velmi rada, ze Konferencia sa dala sledovat aj cez internet.Ako, fakt, konecne sa SZ CASD ´´prebudza´´a modernizuje aj v tejto veci.Len asi raz vypadlo spojenie,niektore zabery boli rozmazane,trebalo zaostrit,ale v podstate sa to dalo sledovat.Malo to celkom dobru uroven.Len este aby v niektorych zboroch na Slovensku bola moznost sledovat poboznosti takym sposobom,ako teraz konferencia.Alebo to uz chcem vela??

Pridal: Zuzka at 24. júna 2011

Velmi sa mi pacilo, zvukari boli profici, malo to uroven, a celkovy zazitok hodnotim velmi vysoko.

Pridal: Daniel at 2. júla 2011

I am not sure how I get here, I am from México and I attend a Seventh day adventist church here in Guanajuato, México. I am not a church member but I know that the seventh day adventist church is the real church with the truth.
Greetings from México
(Nie som si istý, ako som sa sem dostal, som z Mexika a chodím do Cirkvi adventistov siedmeho dňa tu v Guanajuato, Mexiko. Nie som členom cirkvi, ale viem, že Cirkev adventistov siedmeho dňa je skutočná cirkev s pravdou.
Pozdravy z Mexika)

Pridal: Toño at 22. novembra 2011
Leave a comment

(required)

(required)