#NEMAMCONASEBA

Pridal: 1. novembra 2016

vlna2
DARUJ UTEČENCOM V TÁBOROCH VLNU ALEBO LÁTKU,
SÝRSKE RODINY SI UŠTRIKUJÚ A UŠIJÚ VECI NA ZIMU

Nekonečné čakanie na azylové pohovory vo veľmi zlých podmienkach je pre rodiny utečencov náročné nielen fyzicky, ale aj psychicky. Okrem hygienických potrieb ako mydlá, šampóny, plienky a pod. sme sýrskym rodinám v 3 gréckych táboroch preto nedávno priviezli aj ihlice na štrikovanie, šijacie stroje, vlnu, látky, ihly a nite.

Čo sa stalo? Doslova zázrak! Šitie a štrikovanie sa stalo veľkým hitom. Konečne prišli na iné myšlienky. Okrem toho, že si takto vyrábajú oblečenie na zimu, je to pre nich najmä terapia. Tieto rodiny žijú v stanoch, skladoch, s veľmi zlou hygienou, bez súkromia, so suchými špagetami každý deň. A čo je na tom celom najhoršie? Ako nám minulý týždeň povedala cez Skype naša terénna koordinátorka Zuzka: “Že sú to ľudia ako my.”
www.adra.sk/nemamconaseba/
Pozri sa, ako sýrske ženy z látok a bavlniek šijú a štrikujú oblečenie
výzva
AKO MÔŽEŠ POMÔCŤ?
DARUJ KLBKO VLNY ALEBO KÚSOK LÁTKY
Zapoj sa do našej zbierky látok a vlny pre sýrske rodiny v táboroch, pretože zásoby materiálu sa nám pomaly, ale isto míňajú. Ak máš doma zbytočné látky na šitie (strečové, flanelové, teplé, teplákové…, nie látky na letné šaty) a vlnu na štrikovanie, háčkovanie (nie pravú vlnu, lebo veci si perú v studenej vode…), prípadne nite alebo ihly do šijacích strojov, dones nám ich alebo pošli, prosím, na našu adresu:

ADRA Slovensko
Trnavská cesta 74/A
821 02 Bratislava – Ružinov

V polovici novembra im vyzbierané vlny a látky zavezieme. Zbierka potrvá do 11. novembra 2016.

Oblečenie, prosím, nenoste ani neposielajte, potrebujeme látky na šitie a vlnu na štrikovanie. Ďakujeme.

prečítané: 1 162x Rubrika: ADRA
Komentáre

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)