Balíčky pre deti zo sociálne slabších rodín

Pridal: 24. decembra 2009

Humanitárna organizácia ADRA, miestna pobočka v Považskej Bystrici v spolupráci s Mestom Považská Bystrica uskutočnila odovzdávanie balíčkov pre deti zo sociálne slabších rodín.

Mesto Považská Bystrica vytypovalo rodiny, ktoré si nemôžu dovoliť zo svojich príjmov dať deťom pod stromček také darčeky, ako by si priali.
ADRA zabezpečila dobrovoľných darcov, ktorí boli ochotní podeliť sa so svojimi príjmami a pripravila darčeky pre deti mimo svojej rodiny.
Pridali sa aj sponzori. Balíčky obsahovali oblečenie, písacie potreby, knihy, hračky, jedlo, hygienické potreby a niečo pre radosť. Celkom sme urobili radoť 27 deťom.
Na štedrý deň obchádzala dodávka naložená pripravenými krabicami s tímom mladých ľudí, ktorí odovzdávali prekvapenia nič netušiacim deťom.
Touto cestou chceme poďakovať všetkým za ich krásne a hodnotné darčeky, vodičom za poskytnutie svojich áut, dobrovoľníkm, ktorí pomáhali s balením, nakladaním, vykladaním a organizáciou distribúcie a tiež Útvaru sociálnych služieb a starostlivosti o občana Mestského úradu v Považskej Bystrici.
Na budúci rok pozývame do tejto akcie aj študentov škôl. V iných mestách to funguje tak, že študenti sa so svojich skromných príjmov poskladajú na naplnenie krabíc s darčekmi.
Pozrite si [nggallery id=30] alebo aj foto z minulého roka.
Podobné akcie prebiehajú aj v iných mestách Slovenska

prečítané: 9 500x Rubrika: ADRA, Pathfinder
Komentáre

Balíčky pre deti
„Ježišmária, poďte ďalej. Nevšímajte si ten neporiadok!“
To boli slová, ktoré sme najčastejšie počuli, a ktorými nás vítali ľudia vo dverách, na ktoré sme zazvonili. Z bytov sa na nás vyvalila vôňa vyprážaného mäsa a zemiakového šalátu. Je 24. December a všetci sa pripravujú na Štedrý večer. Sú Vianoce.
Vianoce – to je čas, na ktorý sa najviac tešia deti. Pre nich je to čas zázrakov, očakávania a prekvapení. …a hlavne darčekov, ktorých sa nevedia dočkať.
A to je dôvod prečo v tento deň zvoniť pri dverách skromne zariadených bytov a priniesť deťom malé vianočné prekvapenie – balíčky plné darčekov.
Balíčky, to je spôsob ako takéto Vianoce s prekvapením z darčekov môžu prežiť aj deti, ktoré by to kvôli ťažkej rodinnej situácii nemohli zažiť.
Balíčky prinášajú radosť nielen deťom, ktoré sú obdarované, ale prinášajú radosť aj deťom, ktoré balíčky pripravovali.
Pre všetkých, ktorí v stredu 24. Decembra roznášali pripravené balíčky deťom v Považskej Bystrici to boli chvíle plné človečiny a lásky. Boli to chvíle kedy sme si priali, aby sme my ľudia boli k sebe takto pozorní počas celého roku.
Pre mládež, ktorá roznášala balíčky, a pre ktorú Vianoce už nie sú iba o prijímaní ale i o dávaní, boli najväčšími Vianočnými darčekmi radosť detí a vďačnosť ich rodičov za to, že sú tu ľudia, ktorí sú ochotní podať pomocnú ruku.
„To nemuselo byť.“ a „Ďakujeme.“ To boli slová, ktorými sa s nami väčšina rodín lúčila.
My ďakujeme tiež. Za to, že sme spolu s deťmi mohli prežiť radosť z vianočného času.
„Ďakujeme.“ – mestskému úradu v Považskej Bystrici a humanitárnej organizácii ADRA, vďaka ktorým sa Balíčky 2009 uskutočnili v našom meste.
Ďakujeme nášmu Nebeskému Otcovi a Jeho synovi Ježišovi Kristovi za to že požehnal celú túto akciu, a že i takýmto spôsobom sa kúsok Božej lásky dostal do rodín v Považskej Bystrici prostredníctvom balíčkov a ľudí, ktorí ich pripravili.

Pridal: František Kolesár at 25. decembra 2009

Pekné zábery. Takéto akcie majú určite svoj zmysel – pre obe zúčastnené strany.

Pridal: sch at 26. decembra 2009

Ak budeme zdravi, tak na buduci rok mozem pomoct zorganizovat akciu s ADROU aj s nasimi ziakmi (mojou triedou).
P.S. Pomoze sa naozaj len tým, ktori to potrebuju.

Pridal: sp at 26. decembra 2009

Sorry, the comment form is closed at this time.