Krst na stavenisku

Pridal: 10. júna 2009

Netradičný krst sa udial v zbore Považská Bystrica.

Keďže daždivé a chladné počasie pokračovalo aj v máji a začiatkom júna, zbor Považská Bystrica sa rozhodol uskutočniť krst Janka Mudraninca a Mariána Matulu v budúcich priestoroch novej modlitebne.

Priestory novej modlitebne ani zďaleka nepripomínajú zbor, skôr je to ešte stále stavenisko. Tak isto baptistérium pripomína skôr stavebnú jamu ako bazén na krstenie. Počasie vonku však nepripomína počasie slnečného chorvátskeho pobrežia. Počas dvoch dní intenzívnych príprav sa urobilo všetko pre to, aby sa rekonštruované miestnosti dali použiť na dôstojný priebeh krstu.

A tak poslednú bohoslužbu pri príležitosti krstu „zažil náš starý zboreček“ v Orlovom v piatok 5. júna 2009. Sestra J. Mudranincová predstavila M. Matulu a jeho cestu ku Kristovi. Predstavenie bolo pre ňu veľmi emotívnym zážitkom, pretože Marian nebude „iba“ jej brat v Kristovi, ale hneď v nedeľu sa stane aj jej zaťom a manželom najmladšej dcéry Simony Mudranincovej.

J. Mudraninca predstavil miestny kazateľ F. Kolesár, ktorý zároveň kázal z Božieho Slova. Zbor bol obsadený do posledného miesta, pretože budúcim bratom v Kristovi prišli zaželať Božie požehnanie na ich ceste s Ježišom aj bratia a sestry z okolitých zborov v Žiline a v Púchove. Milým hosťom na tejto slávnostnej príležitosti bol brat P. Šimek, bývalý predseda Česko-slovenskej únie CASD, ktorý prišiel so svojou manželkou a dcérou. Atmosféru plnú Ducha Svätého umocňovali piesne mládeže nášho zboru, ktoré povzniesli naše srdcia i mysle bližšie k nebesiam.

Po bohoslužbe sa všetci prítomní premiestnili z Orlového do centra mesta, do rekonštruovaných priestorov. Zodpovednosť za prípravu miestnosti, ktorá bude slúžiť ako hlavná sála budúcej modlitebne, vzal na svoje plecia brat R. Hlavoň. Sestry vyzdobili okolie bazénu, ale i miestnosti tak, aby nám čo najmenej pripomínali stavenisko. I vďaka tomu si všetci ľudia v ten večer uvedomili dôležitosť krstu v živote človeka, ktorý to s duchovnosťou myslí vážne.

Po krste boli bratia J. Mudraninec a M. Matula privítaní do svojej novej duchovnej rodiny, do spoločenstva ľudí, ktorí tvoria zbor Považská Bystrica. Obaja bratia si odnášali nielen plné náruče kvetov a darčekov, ktorými boli obdarovaní, ale aj istotu, že patria do spoločenstva ľudí, na ktorých pomoc a podporu sa môžu kedykoľvek spoľahnúť.

Všetci odchádzali s nádejou, že takéto krásne a požehnané chvíle Boh v hojnom množstve dopraje prežívať zboru Považská Bystrica v zrekonštruovaných priestoroch novej modlitebne.


[nggallery id=24 ]

prečítané: 4 590x Rubrika: Život zboru
Komentáre

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)