Napísali o otvorení modlitebne

Pridal: 17. septembra 2009

Zbor cirkvi adventistov v Považskej Bystrici otvoril v piatok 11. septembra slávnostne svoju novú modlitebňu v strede mesta na adrese Centrum 28/33. Oproti doterajšej modlitebni v okrajovej časti Orlové je nový bohoslužobný priestor oveľa väčší a verejnosti prístupnejší.

„Nikdy som si neuvedomil, čo všetko táto cirkev pre mesto robí,“ povedal pri prezentácii zboru na slávnosti otvorenia modlitebne viceprimátor mesta Stanislav Haviar.

Adventisti z Považskej Bystrice našli pred rokom vhodný priestor pre svoju novú modlitebňu v centre mesta nad reštauráciou Banco del Peru s vchodom od obchodného domu Hypernova. Interiér kompletne opravili a prispôsobili pre verejné bohoslužby, vzdelávacie a umelecké programy. Na slávnostné otvorenie prišlo z mesta viac ako sto ľudí, medzi nimi napríklad aj prvý zástupca primátora mesta Stanislav Haviar, miestny evanjelický farár Jaroslav Otepka, predsedovia Česko-Slovenskej únie Cirkvi adventistov siedmeho dňa Mikuláš Pavlík a Slovenského združenia cirkvi Karol Badinský.

Predstaviteľ mesta Stanislav Haviar vrelo reagoval na premietanie videa o službe zboru cirkvi adventistov v Považskej Bystrici, najmä o činnosti miestnej pobočky adventistickej humanitárnej organizácie ADRA a detského skautského Klubu Pathfinder. „Keď som vidiel všetky tieto činnosti, prišlo mi ľúto, že o nich v našom meste nevie viac ľudí,“ povedal Stanislav Haviar.

V sobotu bola nová modlitebňa slávnostne vysvätená. Bohoslužby sa zúčastnilo asi 250 ľudí. Zbor cirkvi adventistov v Považskej Bystrici založilo pätnásť veriacich v roku 1947. Dnes má zbor asi päťdesiat členov.

Zdroj: www.casd.sk; www.casd.cz

Fotografie: Otvorenie a vysvätenie modlitebne

prečítané: 1 947x Rubrika: Napísali o nás a za nás, Život zboru
Komentáre

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)